شنبه، 8 بهمن 1401
اینستاگرام و نحوه پست گذاشتن

اینستاگرام و نحوه پست گذاشتن

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید

 

 

آیکون مثبت را لمس کنید

بعد از اینکه وارد برنامه شدید در قسمت پایین صفحه دقیقا در وسط، یک علامت مثبت خواهید دید. برای اینکه پست بگذارید روی این علامت لمس کنید.

 

 

از گالری عکس برای پست انتخاب کنید یا عکس جدید بگیرید

 

بعد از اینکه روی علامت مثبت لمس کردید، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید آنجا عکس یا ویدئوی موردنظرتان را بارگذاری کنید. اما اینجا دو انتخاب دارید: هم می‌توانید از عکس‌های موجود در گالری استفاده کنید و هم می‌توانید با دوربین خودتان، عکس یا فیلم جدیدی بگیرید.

 

 

البته مهم‌تر از هر چیزی این هست که بتوانید خودتان پست‌های جذاب تولید کنید. برای این‌که بدون هیچ هزینه و در کمترین زمان ممکن پست‌های اینستاگرامتان را تولید کنید، باید راهش را بلد باشید.

  • خب حالا که عکس را دیدید خیلی راحت‌تر متوجه می‌شوید. اگر می‌خواهید عکس یا ویدئویی از گالری‌تان انتخاب کنید، روی گزینه شماره ۱ لمس و عکس مورد نظرتان را از گالری انتخاب کنید.
  • اما اگر می‌خواهید از آن عکس‌های معروف یکهویی (!) بگیرید، روی گزینه ۲ لمس کنید تا دوربین شما فعال شود.
  • حالا اگر می‌خواهید ویدئوی جدیدی بگیرید، خیلی راحت روی گزینه ۳ لمس کنید.
  • الان فرض کنید که عکس یا ویدئویی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید یکی دو تا نیست! پس چکار می‌کنید؟ خیلی راحت روی گزینه آلبوم (گزینه ۴) لمس می‌کنید و عکس‌ها یا ویدئوهای مدنظرتان را انتخاب می‌کنید. در این حالت، هر کدام از عکس‌های شما بصورت جداگانه و پشت سر هم بارگذاری می‌شوند.
  • همچنین روش دیگری هم برای بارگذاری عکس وجود دارد به این شکل که می‌توانید همه عکس‌ها را در یک عکس ترکیب کرده و پست کنید. اگر این کار را می‌خواهید انجام بدهید روی گزینه ۵ لمس کنید.
  • در ضمن اگر اندازه پیشنهادی اینستاگرام برای عکس به دلتان ننشست، روی گزینه ۶ لمس کنید تا عکس شما با اندازه کامل بارگذاری شود.

 

فیلتر دلخواهتان را انتخاب کنید

 

بعد از اینکه ویدئو یا عکس موردنظرتان را انتخاب کردید، روی گزینه Next که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد لمس کنید تا یک قدم به پست گذاشتن در اینستاگرام نزدیک‌تر شوید. در این قسمت می‌توانید فیلترهای جالبی را روی عکستان اعمال بکنید. مثلا می‌توانید عکس را سیاه و سفید کنید یا تن رنگ‌هایش را عوض کنید.

 

 

بعد از اینکه فیلتر خودتان را انتخاب کردید، باز هم روی گزینه next لمس کنید تا وارد مرحله بعدی بشود.

 

کپشن جذاب بنویسید و پست کنید!

 

حالا دیگر در مرحله آخر هستید! در این مرحله شما سه گزینه مختلف دارید که همه آن‌ها اختیاری هستند. بخش اول همان کپشن است: متنی که زیر عکس یا ویدئوی خودتان می‌نویسید. همیشه سعی کنید برای پست خودتان یک کپشن جذاب بنویسید تا ارزش پست‌تان را بیشتر کند.

 

گزینه دیگری که دارید، مسئله لوکیشن (یا همان موقعیت مکانی) است. اگر جای خاصی عکس یا ویدئو گرفته‌اید یا اصلا دوست دارید موقعیت مکانی خودتان را نشان بدهید، می‌توانید با لمس گزینه لوکیشن، موقعیت خودتان را وارد کنید.

قسمت آخر هم تگ کردم دوستان‌تان است. اگر یکی از دوستان‌تان در عکس یا ویدئو کنار شما هستند یا اصلا دلتان می‌خواهد که آن ها را در عکس تگ بکنید، روی این گزینه لمس کنید. البته یادتان باشد برای اینکه بتوانید شخص دیگری را در عکس تگ بکنید، آن شخص هم باید حساب کاربری داشته باشد (در غیر این صورت نمی‌توانید).