یکشنبه، 16 بهمن 1401
مشاغلی که طراحی سایت ایجاد کرد

مشاغلی که طراحی سایت ایجاد کرد

دیجیتال مارکتینگ

بعد از فراگیر شدن طراحی وب سایت ، مشاغل مختلفی برای پیشرفت کسب و کار در دنیای اینترنت به وجود آمدند یکی از این مشاغل دیجیتال مارکتینگ است. بازاریابی دیجیتال به وب سایت ها کمک میکرد تا بیشتر از قبل دیده شوند و همین مساله باعث افزایش فروش آها و پیشرفت کسب و کارشان در دنیای بزرگ اینترنت بود.

طراح رابط کاربری

رفته رفته رضایت کاربر در بین وب سایت های دنیا تبدیل به اولین فاکتور مهم در طراحی سایت شد. طراحی رابط کاربری یکی از مهم ترین مسائل در طراحی سایت است که امروزه اهمیت بسیار زیادی به آن داده میشود.

گرافیست

صفحات وب سایت قبل از بالا آمدن وب سایت نیاز به طراحی گرافیکی دارند. یک گرافیست میتواند این کار را برای شما انجام دهد.

سئو کار

وب سایت بدون محتوا مانند شهری زیبا بدون سکنه است. سئوکار با تولید محتوای تخصصی وب سایت شما را در موتور های جستجو بهینه میکند و همچنین باعث افزایش بازدید شما خواهد شد. مقاله سئو چیست میتواند شما را در این مورد راهنمایی کند.

برنامه نویس سمت سرور (backend)

وب سایت برای پویا شدن نیاز به تعامل با پایگاه داده دارد. این تعامل را یک برنامه نویس سمت سرور برای شما ایجاد میکند

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت چیست؟

اگر بخواهیم مراحل طراحی سایت را به صورت جزئی بیان کنیم این مقاله بسیار طولانی میشود اما طراحی سایت 4 مرحله ی اساسی و پایه دارد:

مرحله اول طراحی سایت چیست؟ دریافت اطلاعات مشتری و ساخت وایرفریم

در این مرحله از طراحی وب سایت، بر اساس زمینه کاری و اطلاعات مشتری یک نمای کلی تهیه میشود.

مرحله دوم طراحی سایت چیست؟ طراحی گرافیکی صفحات

صفحات سایت بر اساس سلایق مشتری و تجربیات گرافیست به صورت گرافیکی طراحی میشوند و به زبان نشانه گذاری HTML تبدیل میشوند. برای این کار طراحان از نرم افزار های فتوشاپ، فیگما، Adobe xd و... استفاده میکنند.

مرحله سوم طراحی سایت چیست؟ برنامه نویسی سمت سرور

همانطور که در همین مقاله اشاره شد، طراحی سایت داینامیک نیاز به تعامل با پایگاه داده دارد. این تعامل و البته تمام امکاناتی که نیاز به برنامه نویسی سمت سرور داشته باشند در مرحله برنامه نویسی سمت سرور انجام میشود.

مرحله چهارم طراحی سایت چیست؟ بارگذاری روی هاست یا فضای میزبانی

در آخرین مرحله از طراحی وب سایت ، تمامی اطلاعات و داده ها بر روی یک فضای میزبانی (هاست) آپلود میشوند تا با وارد کردن دامنه وب سایت شما نمایش داده شود.

هدف از طراحی وب سایت چیست؟ چرا سایت طراحی کنیم؟

به هیچ عنوان نمیتوان قدرت دنیای اینترنت را دست کم گرفت، در آینده 2 نوع کسب و کار وجود خواهند داشت:

  1. کسب و کار های آنلاین
  2. کسب و کا هایی که دیگر وجود ندارند

هدف هر گروه، شرکت یا شخص از طراحی سایت متفاوت است اما وجه مشترک تمامی آن ها معمولا ارائه محصولات یا نمایش نمونه کار ها و آثار میباشد.