شنبه، 8 بهمن 1401

مطالب و مقالات

ترندهای تولید محتوا

ترندهای تولید محتوا

بازاریابی محتوا در سال ۲۰۲۰ با تغییرات زیادی مواجه‌اند. آینده روشنی در دنیای محتوا در حال شکل گیری است. تولید محتوا بهتر می‌شود؛ زیرا در استراتژی محتوا، تحقیق، تولید و انتشار آن روز به روز باهوش‌تر می‌شویم. بازاریابی محتوا به طور تمام و کمال یک ایده بازاریابی آزمایشی نیست؛ بلکه یک استراتژی اثبات شده است که می‌تواند راهگشای هر برندی باشد.

تفاوت سئو و تبلیغات کلیکی چیست؟

تفاوت سئو و تبلیغات کلیکی چیست؟

تفاوت اصلی بین سئو سایت و تبلیغات کلیکی این است که ترافیک ناشی از سئو رایگان است در حالی که ترافیک ایجاد شده از تبلیغات کلیکی رایگان نیست ( همان طور که از نامش پیداست باید برای هر کلیک هزینه بپردازید).

دسته بندی دامنه ها

دسته بندی دامنه ها

id.ir. این دامنه مخصوص طراحی سایت شخصی تبعه ی ایرانی است. متقاضی ثبت این دامنه باید تصوير شناسنامه خود را ارائه بدهد. co.ir. این پسوند برای سازمان ها و شرکت های خصوصی که ثبت شده باشند استفاده می شود. gov.ir. این پسوند مخصوص بخش‌های دولتی قوای سه گانه ی جمهوری اسلامی ایران است. ارائه درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی است.

مزایای استفاده از Cloudflare چیست؟

مزایای استفاده از Cloudflare چیست؟

در طول سال ها، Cloudflare خدمات خود را به طور قابل توجهی افزایش داده است. هر بار که عناصر بیشتری را اضافه می کند، آن را برای کاربران خود بهتر، سریع تر و قوی تر می کند. تمرکز Cloudflare روی سه حوزه کلیدی است: امنیت، عملکرد و قابلیت اطمینان:

مفاهیم و فرمول های مهم در ارتباط با تبلیغات کلیکی

مفاهیم و فرمول های مهم در ارتباط با تبلیغات کلیکی

در ادامه به بررسی برخی از مفاهیم مهم در PPC خواهیم پرداخت: CPC  چیست؟ CPC (Cost Per Click) یا هزینه به ازای هر کلیک، قیمتی است که تبلیغ کننده برای هر کلیک روی یک تبلیغ پرداخت می کند. در اینجا می توانید بر سر یک قیمت ثابت برای هر کلیک توافق کنید یا قیمت را از طریق سیستم های حراج یا مزایده ای تعیین کنید.

سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال به بهینه‌سازی وب‌سایت از نظر فنی اشاره دارد. برخلاف سئو خارجی یا سئو داخلی، بیشتر کارهایی که در سئو تکنیکال می‌کنیم مرتبط با موتور جستجو، مسائل فنی وب‌سایت، ربات‌ها، کدهای برنامه نویسی و... هستند. هدف اصلی اجرای سئو تکنیکال در وب سایت، آماده کردن سایتی است که در مرحله اول برای ربات‌های موتور جستجو به راحتی قابل درک و بررسی باشد و در مرحله دوم سایتی که ساختار صحیحی داشته و کاربر از بودن در آن و کار کردن با بخش‌های مختلفش، لذت...

برای رفع مشکل حذف شدن پست اینستاگرام چه باید کرد؟

برای رفع مشکل حذف شدن پست اینستاگرام چه باید کرد؟

اولین کاری که باید بکنید عدم انتشار محتوایی‌ست که اینستاگرام مخالفت خود را با آن اعلام کرده. قدم دوم این است که اگر قصد انتشار محتوایی دارید که به نظر خطرناک می‌رسد، حتما ابتدای ویدئوی خود یا در قسمت کپشن ذکر کنید که فالوورهای شما باید از تکرار و امتحان این عمل در خانه خودداری کنند. اگر این هشدار را اول ویدئو یا در کپشن اعلام کنید، به احتمال خیلی زیاد اینستاگرام پست شما را حذف نمی‌کند

تکنیک های نورپردازی در آتلیه

تکنیک های نورپردازی در آتلیه

حال که با انواع تجهیزات نورپردازی در آتلیه و اصطلاحات آن آشنا شدیم، در ادامه باید به تکنیک‌های نورپردازی اشاره کنیم. برای این کار در ابتدا باید با نحوه «شکل‌دهی صورت» (Shaping The Face) آشنا باشیم و در ادامه، انواع نورپردازی به صورت تک‌نور یا با چند نور را یاد بگیریم.

قاب بندی سینمایی چیست؟

قاب بندی سینمایی چیست؟

قاب بندی سینمایی یا کمپوزیسیون از اصول زیباشناسی بصری بوده و اهمیت زیادی دارد. فیلمسازان مشهور جهان مانند هیچکاک، چایکوفسکی، یانچو، رنوار و… از قاب بندی‌های بی‌نظیری استفاده کرده‌اند که تحلیل‌های زیادی در خصوص آنها نوشته شده است.