یکشنبه، 16 بهمن 1401

مطالب و مقالات

اطلاعات شغلی در زمینۀ مدرک فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی

اطلاعات شغلی در زمینۀ مدرک فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی

برنامه های آموزشی فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی اغلب به دانشجویان مطالبی در مورد ویرایش، نورپردازی، تجهیزات صدا برداری، و تکنیک ها را آموزش می دهد. برای بررسی کلی در مورد مشاغل احتمالی و درآمد های مربوط به این زمینه، ادامه مقاله را مطالعه کنید. داشتن مدرک در زمینۀ فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی برای مشاغلی در صنعت سینما و تلویزیون مفید است.

توصیه گوگل برای سئو کردن محتوا

توصیه گوگل برای سئو کردن محتوا

بازنگری در محتوا، یکی از مهمترین و اصلی ترین توصیه گوگل در آپدیت جدید ۲۰۱۹ به حساب می آید. با این روند در آپدیت بعدی گوگل شما ممکن است بتوانید تاثیراتی را در رتبه بندی سایتتان مشاهده کنید. البته باید به این نکته نیز تاکید داشته باشیم که این امر قطعی نیست و ممکن است آپدیت گوگل که هر چند ماه یک بار اتفاق می افتد، تغییراتی در جایگاه سایتتان ایجاد نکند.

طراحی سایت با استفاده از  cms آماده (open source) چگونه است؟

طراحی سایت با استفاده از cms آماده (open source) چگونه است؟

در طراحی سایت با استفاده از سی ام اس آماده، می‌توانید قالب مورد نظر خود را برای وب سایت دانلود کرده و روی هاست آپلود کنید. استفاده از این نوع نرم افزار طراحی سایت، مزایای زیادی دارد، مانند: استفاده از cms های آماده نیاز به دانش فنی ندارد. طراحی سایت با استفاده از cms، هزینه کم‌تری دارد. ماژول‌ها یا افزونه‌ها در این نوع نرم افزارها بسیار متنوع هستند. سیستم مدیریت cms ها بسیار ساده است. منابع توسعه دهنده این سیستم‌های آماده در اینترنت بسیار زیاد است. قابلیت...

ویژگی های کلیدی تیزر تبلیغاتی

ویژگی های کلیدی تیزر تبلیغاتی

ایده‌های مفهومی و خلاق: ساخت تیزر با هدف انتقال معنا و مفهوم انجام می‌شود بنابراین هر تیزر جذاب و اثرگذار بر اساس یک سناریو خلاقانه و حرفه‌ای ساخته می‌شود.

برای عکاسی به چه دوربینی نیاز دارید؟

برای عکاسی به چه دوربینی نیاز دارید؟

بسیاری از مردم امروز بر این باورند که گوشی آنها برای عکاسی خوب است و نیازی به خرید دوربین جداگانه ای نیست و اشتباه هم نمي کنند! برای اکثر مردم موبایل از دوربین های اختصاصی بهتر است. استفاده از آن سریع و آسان تر بوده و البته به فضای مجازی هم دسترسی دارد. تنها دلیل منطقی ای که باعث می شود شخصی دوربین عکاسی بخرد این است که دوربین موبایلش به اندازه کافی خوب نباشد (مانند وقتی که بخواهد از فعالیت های ورزشی یا محیط های کم نور عکس بگیرد) و یا اینکه به عکاسی علاقه مند باشد.

شولدر فیلمبرداری چیست؟

شولدر فیلمبرداری چیست؟

برای خلق یک ترکیب بندی مناسب باید بتوانید عوامل موثر در صحنه را کنترل کنید. با استفاده از شولدر فیلمبرداری قادر خواهید بود برای دستیابی به یک فوکوس مطلوب، دوربین را بی حرکت نگه دارید.

سئو محتوا چیست و چه تاثیری بر تولید محتوا دارد؟

سئو محتوا چیست و چه تاثیری بر تولید محتوا دارد؟

این روزها تعاریف متعددی در مورد سئو گفته می‌شود اما پاسخ به سوال “سئو محتوا چیست” بسیار ساده تر از آن چیزی است که این مدام با آن برخورد می‌کنیم. تولید محتوای سئو شده به این معنا است که نویسنده بتواند جذابیت کافی را در متن خود ایجاد کرده، اطلاعات دقیق و درست ارائه دهد، متن را از جایی کپی نکند، به کلمات کلیدی و مورد توجه مخاطب توجه داشته باشد و تلاش کند محتوایی ارائه دهد که موتورهای جست و جو آن را ارزشمند بدانند.

روش‌های طراحی وب سایت

روش‌های طراحی وب سایت

قبل از هر چیز لازم است بدانیم، فرآیند طراحی وب سایت به 2 صورت انجام می‌شود. طراحی سایت با زبان برنامه نویسی و طراحی سایت بدون استفاده از زبان برنامه نویسی. در جدول زیر برخی از پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی سایت، بیان شده است.

آیا از کلمه تیزر استفاده بکنیم؟

آیا از کلمه تیزر استفاده بکنیم؟

همانطور که در مقدمه بحث اشاره شد عده ای بر این باورند که ایرادی به استفاده از غلط مصلطح وارد نیست. اما به نظر می رسد که وجود غلط های مصطلح در ادبیات صنوف تخصصی ، چندان مطلوب نیست. لذا بهتر است در مذاکرات تجاری و محافل تخصصی و کمپین های پیشنهادی از کلمات و عبارات درست استفاده کرده و از اشتباهات مشهوره پرهیز کنیم.