یکشنبه، 16 بهمن 1401

مطالب و مقالات

غلبه بر ترکیب بندی

غلبه بر ترکیب بندی

اکنون کمی فراتر می رویم، و وارد بحث ترکیب بندی می شویم. این یک موضوع مهم است که مربوط به نحوه سازماندهی المان های بصری کوچک مختلف در صحنه می باشد. این بحث گسترده تر از پرسپکتیو است، و شامل چیزهایی مانند نور، خطوط، اَشکال، فرم ها، رنگ ها، کادرها، بافت ها، الگوها، حرکت، بازتاب ها و غیره می باشد.

به نورپردازی دقت کنید

به نورپردازی دقت کنید

در هر پروژه سینمایی، نور همیشه نقش مهمی در تنظیم صحنه شما ایفا می کند. اگر قصد فیلمبرداری در خارج از خانه را دارید، مهم است که در نظر بگیرید که کدام زمان از روز بهترین زمان است. وسط روز همیشه زمان بدی برای فیلمبرداری و عکاسی در بیرون است زیرا نور شدید و روشن خورشید باعث می شود صحنه شما با رنگ سفید بیش از حد تمیز به نظر برسد. درعوض، باید در یکی از دو زمان معروف به ساعت طلایی و ساعت آبی فیلمبرداری کنید.

تولید محتوا به چه معناست؟

تولید محتوا به چه معناست؟

تولید محتوا اساسی‌ ترین معیار موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی سایت‌ها می‌باشد و این کار در حال حاضر به یک صنعت میلیارد دلاری در جهان تبدیل شده است. کسب و کارها برای اینکه بیشتر و بیشتر دیده شوند بر روی تولید محتوا تمرکز می‌کنند و بهترین و بهینه‌ ترین محتوای ممکن را در اختیار مخاطبان و مشتریان احتمالی قرار می‌‌دهند و از این طریق کسب اعتبار می‌کنند.

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

سایتهای وردپرسی به سرعت در حال تسخیر دنیای وب هستند. وردپرس در بدو امر، سیستم مدیریت محتوایی بود که برای وبلاگ نویسی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از سایت‌ها از این سیستم استفاده می‌کنند. وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و به دلیل داشتن افزونه های متنوع، می تواند نیازهای مشتریان را برطرف نماید. برای داشتن یک سایت وردپرسی بهتر است از هاست‌های لینوکسی استفاده کرد.

شناخت پرسپکتیو

شناخت پرسپکتیو

این شاید یکی از تحسین شده ترین موضوعات در عکاسی است. به بیان ساده، پرسکتیو مربوط به روابط فضایی بین اجسام در کادر شماست – اندازه های آنها، قرارگیری آنها، و فضای بین آنها. تمام این تعیین موقعیت ها شیوه ای که بیننده شما صحنه را تفسیر می کند را تغییر می دهند. این ممکن است باعث شود همه چیز سه بُعدی تر به نظر برسد، و یک حس عمق به عکس بدهد، یا ممکن است همه چیز را تخت و مسطح کند.

هسته بیانیه استراتژی محتوا

هسته بیانیه استراتژی محتوا

برای تولید محتوا شما اولین کاری که می کنید پاسخ به این سوال باشد: آیا مطالب خود را اولویت بندی کرده اید؟ در حقیقت در تولید محتوا شما یک هسته برای شروع فعالیت خود دارید و هر کسی در تیم شما باید این هسته را بداند و باید از آن هسته شروع به فعالیت کنند.

یادگیری و آموزش طراحی سایت چه مراحلی دارد؟

یادگیری و آموزش طراحی سایت چه مراحلی دارد؟

شاید شما هم دوست داشته باشید به زودی وارد عرصه طراحی سایت شوید و مفاهیم ابتدایی آن را فرا بگیرید. باید به شما بگوییم که یادگیری اصول اولیه و حتی پیشرفته طراحی سایت، کار چندان دشواری نیست.

چگونه تیزر بسازیم ؟

چگونه تیزر بسازیم ؟

قصد داریم کمی در مورد ساخت تیزر صحبت کنیم. چرا که به هرحال مشاغل نوپا و  یا کوچکی هستند که بودجه لازم برای تولید و ساخت یک تیزر با استفاده از شرکت ها تبلیغاتی بزرگ را ندارند.

کاوش عمق میدان

کاوش عمق میدان

خیلی خب، خیال بافی در مورد نور کافی است. بیایید وارد عمل شویم. عمق میدان بخش بزرگی از عکاسی شماست که احتمالا تا حد زیادی آن را دست کم می گیرید. من می دانم، چون خودم آن را دست کم گرفته ام. و می دانم که هنوز هم این کار را می کنم. شما چطور؟