یکشنبه، 16 بهمن 1401

مطالب و مقالات

الگوریتم‌های گوگل و تأثیر آن‌ها بر رتبه‌بندی نتایج

الگوریتم‌های گوگل و تأثیر آن‌ها بر رتبه‌بندی نتایج

از آنجا که گوگل اقیانوسی از محتواست باید همه آن‌ها را به ترتیب بر اساس مرتبط بودن به عبارت سرچ شده و کیفیت محتوای ارائه شده فهرست کند. چراکه کاربر نیز وقت و توان بررسی همه نتایج نمایش داده شده را ندارد. پس در این میان برد با کسی است که جایگاه بالاتری داشته باشد.

دلیل پاک شدن پست اینستاگرام

دلیل پاک شدن پست اینستاگرام

اولین دلیل این است که احتمالا مشکلی از سمت اینستاگرام به وجود آمده است. در این مورد خاص، شما مقصر چیزی نیستید و مساله‌ای متوجه شما نیست. به همین دلیل اول از همه، اگر هیچ اعلانی دریافت نکرده‌اید، بهتر است این موضوع را درنظر داشته باشید.

Cloudflare چیست؟

Cloudflare چیست؟

Cloudflare چیست؟ شبکه عظیمی از سرورها را در اختیار دارد و از این موارد برای کمک به سرعت بخشیدن به وب سایت ها و همچنین محافظت از آن ها در برابر حملات مخرب استفاده می کند. وب سایت هایی که از خدماتی مانند Cloudflare استفاده می کنند ایمن تر هستند و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند.

پیکربندی نور در آتلیه

پیکربندی نور در آتلیه

برای این‌که با تکنیک‌های نورپردازی در آتلیه آشنا باشیم باید در ابتدا با برخی اصطلاحات آن آشنایی پیدا کنیم که در ادامه آورده شده‌اند. «Key Light»:‌ این نور که به «نور اصلی» (Main Light) نیز شناخته می‌شود تمام آن‌چیزی است که برای خلق یک عکس به آن نیاز دارید. Key Light به طور معمول در روبروی سوژه یا در طرف بخشی از بدن سوژه (صورت، مو و …) قرار می‌گیرد.

گوگل ادوردز چیست؟چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

گوگل ادوردز چیست؟چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

گوگل ادوردز، سیستمی است که گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است. در روش تبلیغاتی گوگل ادوردز متن تبلیغ در نتایج گوگل برای کوئری های مرتبط نشان داده می شود. این یک سیستم پرداخت به ازای کلیک ( PPC یا Pay-per-click) است. این موضوع بدین معنی است که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر بر روی تبلیغتان کلیک کرده باشد.

تجهیزات برای نورپردازی در آتلیه

تجهیزات برای نورپردازی در آتلیه

حال که با انواع نورها در آتلیه عکاسی آشنا شدیم در مرحله بعد باید با تجهیزات مختلف برای بکارگیری این نورها آشنایی پیدا کنیم. در ادامه به طور خلاصه به این تجهیزات می‌پردازیم و سپس به شکل عملی نحوه تنظیم آن‌ها را بیان می‌کنیم.

تفاوت فیلمبرداری با DSLRها و Camcorderها

تفاوت فیلمبرداری با DSLRها و Camcorderها

در سالهای اخیر فیلمبرداری با دوربین‌های عکاسی DSLR بسیار باب شده ‌است و فیلمسازان از این دوربین‌ها در پروژه‌های مختلفی از ساخت فیلمهای کوتاه و مستند گرفته تا فیلم‌های بلند سینمایی بهره‌ می‌برند. شاید برای خیلی‌ها این سوال پیش آمده ‌باشد که چرا این دوربین‌ها که در اصل برای عکاسی ساخته شده‌اند اینقدر برای فیلمبرداری مورد استفاده قرارمی‌گیرند؟ در این مطلب ضمن بررسی تفاوت‌های دوربین‌های DSLR و دوربین‌های مخصوص فیلمبرداری (camcorders)...

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام از عکس‌ها، ویدیوها، استوری‌ها و البته محصولات قابل خرید، متناسب با هر کاربر بر اساس «اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید یا پست‌هایی که دوست دارید» تشکیل شده است. در واقع یک اسکرول بی‌نهایت از پست‌ها، اکانت‌ها و محصولاتی که دوست دارید در اختیار شما قرار می‌گیرد. اینستاگرام محتوای این صفحه را بر اساس سلیقه هر کاربر مدیریت می‌کند،‌ بنابراین هیچ دو صفحه اکسپلوری مشابه هم نیستند.

مراحل تبدیل عکس به فرمت وکتور با Inkspace

مراحل تبدیل عکس به فرمت وکتور با Inkspace

برای تبدیل عکس‌ها به وکتور با نرم‌افزار Inkspace طبق مراحل زیر اقدام کنید. روی منوی File  کلیک کرده و سپس با انتخاب Open  عکس را آدرس‌دهی و انتخاب کنید. با روش درگ و دراپ یا گرفتن و رهاکردن، فایل عکس را بگیرید و روی پنجرهٔ نرم‌افزار رها کنید.