یکشنبه، 16 بهمن 1401

مطالب و مقالات

اهمیت جزئیات فیلم‌برداری در ایجاد حس یک فیلم

اهمیت جزئیات فیلم‌برداری در ایجاد حس یک فیلم

اهمیت فیلم‌برداری مهم‌ترین مرحلهٔ تولید فیلم است. این مرحله به ویژه با مهم‌ترین ابزار و وسایل فیلم‌سازی، یعنی دوربین و متعلقات آن، انواع نورافکن‌ها و غیره سروکار دارد.

عکاس هنرمندی برای ثبت لحظات / «عکاسی» همه ذوق است و علاقه و تخصص

عکاس هنرمندی برای ثبت لحظات / «عکاسی» همه ذوق است و علاقه و تخصص

عکاسی هنری است که علاقه مندان زیادی دارد ,ثبت لحظات خاطره انگیز و مرور آن ها با دیدن عکس ها در لحظاتی که غمگین هستیم لبخند را بر لبانمان نقش می بندد و ناخودآگاه ما را می برد به اتفاقات خوش آن روز و از بار غممان می کاهد.

کاربردهای هشتگ

کاربردهای هشتگ

نمی‌توان کاربردهای هشتگ را به چند موردِ ثابت و مشخص محدود کرد. هشتگ گذاری روش‌های بسیار متنوعی دارد و مفهوم هشتگ، بسته به این‌که چگونه و کجا به کار برود، تغییر می‌کند.

اهداف و اهمیت تبلیغ

اهداف و اهمیت تبلیغ

تبلیغات در تحولات عمومی جهان، در همه فعالیت‌های بشری اعم از علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، شخصی و جمعی، تأثیر عمد‌ه‌ای دارد. سالانه میلیاردها دلار در سراسر جهان به‌طور رسمی و علنی صرف تبلیغات می‌شود.

بخش های اصلی هنری طراحی گرافیک

بخش های اصلی هنری طراحی گرافیک

بخش های اصلی هنری طراحی گرافیک در زیر به چند بخش اصلی هنری طراحی گرافیک اشاره کرده ایم و تنها به توضیحی مختصر پیرامون آن اکتفا کرده ایم.

کدک (Codec) چیست؟

کدک (Codec) چیست؟

برنامه (یا سخت‌افزاری) که می‌تواند ویدیو یا صوتی فشرده و رمزگذاری شده را رمزگشایی کند، کدک نامیده می‌شود. کدک پروتکلی است برای رمزگذاری (Encode) و رمزگشایی (Decode) ویدیو (کلمه codec از ترکیب دو کلمه enCOde / DECode به‌وجود آمده است). Encode در زمان فشرده‌سازی فایل اتفاق می‌افتد و Decode در زمان اجرای فایل ویدیویی اتفاق می‌افتد. اجرا و استفاده از یک فایل ویدیویی به یک مجموعه کدک متناسب با نوع کدگذاری ویدیویی و صوتی که فایل با آن فشرده شده است نیاز...

سهام بیت کوین ETF چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سهام بیت کوین ETF چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ETF نوعی ابزار سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار است که به‌طور خاص یک نوع دارایی یا گروهی از دارایی‌های متنوع را شامل می‌شود. سرمایه‌گذاران با استفاده از این ابزار می‌توانند بدون داشتن مالکیت واقعی روی این دارایی‌ها، به‌کمک سرمایه‌گذاری، سود کسب کنند. ETF ها برای کسانی که تنها بر سود و زیان تمرکز دارند، جایگزین ساده‌تری برای خرید و فروش دارایی‌های فردی است. ETFکوتاه‌شده عبارت Exchange trade fund و به معنای صندوق قابل معامله است. به‌طورکلی...

تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست؟

تبلیغات جمع تبلیغ و به معنای رسانندگی است و در مفهوک جامع رساندن پیام به دیگران از طریق برقراری ارتباط به منظور ایجاد تغییر و دگرگونی در دانش، نگرش و و رفتار مخاطب است.

وکتور چیست؟

وکتور چیست؟

شاید برای شما نیز پیش‌آمده که به دنبال عکس باشید، اما جز تصاویر بی‌کیفیت چیزی عایدتان نشود. تبدیل عکس به وکتور اغلب برای پروژه‌های هنری کاربرد دارد. این کار موجب افزایش کیفیت تصویر و قابلیت استفاده از آن در ابعاد مختلف می‌شود.