یکشنبه، 16 بهمن 1401

مطالب و مقالات

تاریخچه هشتگ | معنی هشتگ چگونه تغییر کرد؟

تاریخچه هشتگ | معنی هشتگ چگونه تغییر کرد؟

نخستین کسی که پای علامت # را به دنیای کامپیوتر و تکنولوژی باز کرد، دنیس ریچی (Dennis Ritchie) بود؛ کسی که او را با خلق زبان برنامه نویسی C می‌شناسیم. دنیس ریچی و همکارش برایان کرنیگان در سال ۱۹۷۸ استفاده از این علامت را در کتاب‌شان با عنوان زبان برنامه نویسی C معرفی کردند و به عنوان بخشی از ساختار زبان C آموزش دادند (+).

۱۵ تا از منابع دانلود وکتور رایگان

۱۵ تا از منابع دانلود وکتور رایگان

Pexels یکی از بهترین و معروف‌ترین منابع دانلود وکتور رایگان است که در پلتفرم‌های وب‌سایت و اپلیکیشن موجود است و شامل تصاویر و ویدئوهای Stock است. این منبع مجموعه‌ای از بیش از ۳۰۰۰ عکس و ویدئو است که همه آن‌ها رایگان هستند. در مشاهده عناصر هم می‌توانید آن‌ها را بر اساس محبوبیت و و یا عکاس مرتب کنید.

الگوریتم های گوگل، آشنایی با باغ وحش گوگل!

الگوریتم های گوگل، آشنایی با باغ وحش گوگل!

درست مانند شهری که شما در آن زندگی میکنید، اینترنت هم به یک سری قوانین نیاز دارد. برای اینکه اگر قانونی در کار نباشد، هرج و مرج و سرگردانی بیداد میکند و هیچ چیز تحت کنترل نخواهد بود. به همین صورت اگر موتورهای جستجو هم هیچ قانونی نداشته باشد، همه جا پر میشود از سایت های اسپم و بی کیفیتی که تنها به دنبال منافع شخصی هستند و حاضرند هر کاری بکنند تا کاربر را به سایت خود بکشانند! ولی چاره چیست؟

الگوریتم های گوگل چیست؟ معرفی دقیق این الگوریتم ها

الگوریتم های گوگل چیست؟ معرفی دقیق این الگوریتم ها

الگوریتم های گوگل هر یک دارای مقاصد مختلفی هستند ولی در مجموع هدف همگی آنها بصورت کلی انتخاب بهترین وب سایت ها جهت نمایش در صفحه نتایج جستجو برای کاربران است. در این مطلب الگوریتم های گوگل ابتدا به اجمال معرفی شده است که در پست های آتی بصورت کامل هر کدام از آنها تشریح خواهند شد.

تصاویر وکتوری چیست؟

تصاویر وکتوری چیست؟

قبل از معرفی منابع دانلود وکتور رایگان بیایید مروری بر مفهوم تصاویر وکتور داشته باشیم. تصاویر وکتور در واقع در مقابل تصاویر Bitmap (پیکسلی یا رَستر) قرار دارند و برتری فو‌ق‌العاده‌ای به نسبت آن‌ها دارند.

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یا شاید طراحی گرافیکی صدایی آشنا برای تمام کسانی است که به خوبی می دانند دنیای امروز اگر زیباتر از گذشته شده است این را مدیون افرادی است که خلاقیت و هنرهای خود را که بسیار ارزشمند است به دنیای امروز منتقل کرده اند

هشتگ چیست | استراتژی هشتگ گذاری و استفاده از هشتگ در اینستاگرام

هشتگ چیست | استراتژی هشتگ گذاری و استفاده از هشتگ در اینستاگرام

علامت # برای انگلیسی زبان‌ها یک علامت جدید نیست. آمریکایی‌ها برای چند دهه این علامت را Number Sign (نشانهٔ عدد) و گاه Pound می‌نامیدند و هنوز هم این علامت را برای «رتبه‌بندی» و نیز به عنوان جایگزین واژهٔ «عدد» به کار می‌برند. به عنوان مثال، نفر اول در یک مسابقه یا موضوع نخست در یک فهرست را با ۱# نشان می‌دهند و آن را به این صورت می‌خوانند: Number One.

فرمت فیلم و ویدیو

فرمت فیلم و ویدیو

تعداد زیادی فرمت فیلم وجود دارد و هرکدام از آنها تاثیر مستقیم بر حجم دانلود و فضای ذخیره‌سازی دارد. حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان دانلود فیلم مورد نظرتان با انواع فرمت فیلم مواجه شوید و تفاوت آنها را ندانید؟ چه باید کرد؟ اصلا فرمت فیلم یعنی چه؟!

تاریخچه وردپرس

تاریخچه وردپرس

این نرم‌افزار توسط یک برنامه‌نویس فرانسوی به نام میشل والدریگی در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی با استفاده از php راه‌اندازی شد. ۲ سال بعد دو نفر با نام‌های مایک لیتل و مت مالنوگ به توسعه آن پرداختند و این پلتفرم را به پایان رساندند.