شنبه، 8 بهمن 1401

مطالب و مقالات

تبلیغات نوین

تبلیغات نوین

تبلیغات طی گذر زمان تغییرات زیادی داشته و متناسب با پیشرفت‌های هر دوره ویژگی‌های خاص خود را دارا بوده است. امروزه با پیشرفت‌های شگرف در عرصه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی، شاهد به وجود آمدن شکل‌های جدیدی از تبلیغات هستیم که طیف متنوعی از اشکال گوناگون تبلیغات، از تبلیغات روی تابلوهای کامپیوتری گرفته تا تبلیغات از طریق گوشی‌های موبایل، تبلیغات اینتراکتیو و تبلیغات در شبکه جهانی اینترنت را شامل می‌شود.

نور در نورپردازی

نور در نورپردازی

برای اینکه نورپردازی در آتلیه را به شکلی پایه‌ای یاد بگیرید در ابتدا باید با انواع نور آشنا شوید که به طور کلی به دو دسته «نور پیوسته» (Continuous Light) و «فلش» (Flash) تقسیم‌بندی می‌شوند.

کدام فرمت فیلم حجم کمتری دارد؟

کدام فرمت فیلم حجم کمتری دارد؟

شاید مهم‌ترین سوال در زمینه فرمت فیلم این باشد که کدام فرمت ویدیویی حجم کمتری دارد؟ در حال حاضر HEVC یا H.265 یکی از کم حجم ترین فرمت فیلم و کارآمدترین کدک‌های موجود است و معمولا برای فشرده‌سازی فیلم‌های 8K UHD استفاده می‌شود.

5 نکته برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

5 نکته برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

1) وقتی فالوئرهایتان آنلاین هستند محتوا منتشر کنید این نکته شماره یک است، چون از همه ساده‌تر است. الگوریتم اینستاگرام پست‌های جدید را هنوز هم به فالوئرهایتان نشان می‌دهد. کسب تعامل با فالوورهایتان اولین قدم برای ورود به اکسپلور اینستاگرام است.

برنامه‌های تبدیل عکس به وکتور در ویندوز

برنامه‌های تبدیل عکس به وکتور در ویندوز

ویندوز به‌عنوان پلتفرم اصلی بسیار از کاربران شناخته می‌شود. دسترسی آسان و فراگیر بودن آن از دلایل عمده این انتخاب هستند. البته باید به این نکته هم توجه داشت که توان کامپیوترها در انجام و پردازش برنامه‌های گرافیکی نیز در این امر مؤثر است.

هشتگ برند

هشتگ برند

یکی دیگر از کاربردهای هشتگ، یادآوری برند است. بسیاری از افراد و کسب و کارها، از یک هشتگ ثابت زیر تمام پست‌ها و داخل تمام توئیت‌های خود استفاده می‌کنند و اساساً مقید هستند که حتماً همهٔ محتوای تولیدی خود را هشتگ گذاری کنند.

ویژگی‌های تبلیغات نوین

ویژگی‌های تبلیغات نوین

در حال حاضر حجم بالایی از تبلیغات در فناوری های ارتباطی نوین و به ویژه اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.  یک نمونه از این نوع تبلیغات، استفاده از آگهی های هوشمندانه به منظور جلب توجه مخاطبان است. مثلاً چنانچه کاربری در موتور جست وجوی گوگل کلمه نرگس را تایپ کند، گوگل علاوه بر آنکه پاسخ ها را در مورد کلمه نرگس  (به ترتیب میزان مراجعه ای که به آن شده است) در اختیار کاربر می گذارد، در سمت راست و بالای صفحه نیز یک فروشگاه گل  (که از گوگل خواسته برایش تبلیغ کند) معرفی خواهد کرد.

ارزش کار و توانایی های یک طراح گرافیک

ارزش کار و توانایی های یک طراح گرافیک

همانطور که تاکنون به این مساله پرداخته ایم، ارزش و اهمیت حرفه ی طراحی گرافیک بسیار فراتر از آن چیزی است که تصورش را می کنیم. بنابراین کسی که خود را به عنوان یک طراح گرافیک می داند باید از توانایی های بسیار بالایی برخوردار باشد. چرا که بخش عمده ای از دنیای تجارت و دنیای بصری در دسان این علم است.

کانتینر یا ظرف (container) چیست؟

کانتینر یا ظرف (container) چیست؟

یک پرونده ویدیویی معمولا از یک کانتینر (به عنوان مثال فرمت Matroska) تشکیل شده است که مانند ظرفی حاوی داده‌های ویدیویی با فرمت کدگذاری ویدیو (به عنوان مثال VP9) و داده‌های صوتی با فرمت کدگذاری صوتی (مانند پسوند Opus) است.